× ANA SAYFA BİYOGRAFİ ETKİNLİKLER ALBÜMLER VİDEOLAR İLETİŞİM
25 Ağustos 1968 yılında Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde dünyaya geldi. Okul öğrenimini Almanya'da tamamladı. Türkiye'den hiç bir zaman kopmayan sanatçı konser programları dışında da Türkiye'ye gelmektedir.
 
1995'te Türkiye'ye gelerek ilk solo albümü Gençliğin Gözyaşlarını piyasaya çıkardı.
 
1997 yılında En Güzel Günler Senin Olsun adıyla ikinci albümünü çıkardı.
 
1999'da Hayat Hüzünlü adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı.
 
2000 yılında Hanımeli adlı dördüncü albümünü çıkardı.
 
2002 yılında, beşinci albümü 5 NR Aşk adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu.
 
2004 yılının yaz aylarında, Sürgün adlı altıncı albümünü yaptı ve bu albümle çok büyük bir satış grafiği yakaladı (730 bin).
 
2005 yılında, Kalbimin Sultanı adlı yedinci albümünü, onuncu sanat yılı şerefine müzik severlerin beğenisine sundu.
 
2006 yılında Gönül Yarası albümü çıktı.
 
2008 yılında Bir Roman Gibi adlı albümünü piyasaya süren Rafet El Roman büyük başarı topladı.
 
2011 yılında Sevgiye Zaman Ver isimli müzik kariyerinin dokuzuncu albümünü müzik severlerin beğenisine sundu.
 
2013 yılında Yadigar adlı onuncu albümünü müzik piyasasına çıkardı.
 
2016 yılında ‘Mecnun’ isimli kariyerinin on birinci albümünü piyasaya sunan sanatçı eski albümlerinde yer alan ‘Hayat Hüzünlü’ ve ‘Şu Hayatta’ isimli şarkılarını yeniden seslendirdi.
 
2018 yılının Kasım ayında Derya Ürkmez ile seslendirdiği ‘Unuturum Elbet’ isimli şarkı uzun süre tüm müzik platformlarında bir numarada kaldı.
 
2019 yılında Faridam ile "Bağışla Beni", Ayşe Nur ile "Bahçede Yeşil Çınar" adlı iki düet çalışmasını El Roman Müzik etiketi ile müzik piyasasına sundu.
 
2019 yılında kızı Su El Roman'ın müzik piyasasına çıkardığı ilk single çalışması "I Should Have Known" şarkısının prodüktörlüğünü ve klip yönetmenliğini üstlendi.
 
Sanatçı, müzik kariyerinde ki 13. solo albümü “Sırrına Eremeyiz”i  1 Eylül 2021 tarihinde müzik severlerinin beğenisine sundu.  Bu albümde yer alan “Bağışla Beni” ve “Yangın” şarkılarına klip çekti.

2021 yılının Kasım ayında “Şubat” isimli düet çalışmasını Ayten ile birlikte müzik piyasasına sunan sanatçı bu şarkının klibini Nevşehir’in dünyaca ünlü turizm mekanı Kapadokya’da çekti.

Rafet El Roman, 2022 yılının ilk çalışması olan “Milyon Yara” şarkısını Şubat ayında müzik severlerinin beğensine sundu.

Mayıs ayında, "Işıl Işıl" isimli Trabzonspor şampiyonluk şarkısını El Roman Müzik Youtube kanalında çıkardı.

Sanatçı, Haziran ayında Musa Eroğlu ile Bir Asır -2 albümünde Musa Eroğlu'ya ait "Telli Turnam" isimli şarkıyı seslendirdi.

Trabzonsporluluğu ile bilinen Rafet El Roman, bordo mavili kulübün şampiyonluğu sonrasında "Işıl Işıl Trabzonspor"adlı eserini camiaya armağan etti.

Rafet El Roman, unutulmaz şarkılarından bir tanesi olan "Bana Sen Lazımsın'ı" Çamur Adam projesi ile yeniden seslendirdi.

2023 Mart ayında keşfettiği AZAD ile "O Taraf" isimli yeni düet çalışmasını müzik severleriyle buluşturdu.

Rafet El Roman, "Unuturum Elbet" düetiyle milyonlara ulaşan Derya ile "Sen ve Ben" isimli yeni düet çalışmasını 2023 yılı Eylül ayında müzik piyasasına sundu.